Klajda.cz / Klajda / Novinky / Sportlife Boulder Contest 2013

Sportlife Boulder Contest 2013

 Sportlife Boulder Contest 2013

V sobotu 9.11. 2013 se uskutečnil závod v boulderingu na brněnském veletrhu v pavilonu V.

Tohoto závodu se zúčastnila převážně brněnská komunita, ale zpestřením byli i lezci z Mexika, Francie, Ruska a nám blízkého Slovenska. Startovní listiny mužů a žen ukázaly dohromady 62 závodníků, kteří se do večerního finále rozřadili na 12 připravených kvalifikačních boulderech.

Na každém ze 4 lezeckých profilů byly připraveny 3 bouldery-lehký, středně těžký a nejtěžší. Takže se každý mohl příjemně rozlézt a až na ty nejsilnější, odejít po kvalifikaci s vytahanýma rukama až k zemi domů. Naštěstí nás finalisty-7 nejlepších bouldristek a 7 nejlepších bouldristů přišli podpořit ve finále i ti, co se do něj nedostali, a tak jsme měli super atmosféru. Ve finále se lezly 3 bouldery stylem onsight a jak se tak říká, tady už šlo o všechno!

Já jsem do finále postupovala z 2.místa za Kateřinou Pavlovičovou, známou krutopřísnou bouldristkou. Ovšem ve finále na posledním boulderu se karty otočily. Jako jediná jsem tento boulder vylezla, a díky tomu jsem tak získala prvenství. U kluků to bylo ještě napínavější, protože zde svedli boj v superfinále Marián Šeliga a Francouz Cedric Bervas. Vítězně z toho vyšel Banán (Marián Šeliga).

 

Stupně vítězů vypadaly následovně:

  1. Iva Vejmolová

  2. Kateřina Pavlovičová

  3. Veronika Scheuerová

 

  1. Marián Šeliga

  2. Cedric Bervas

  3. Matouš Bradáč

 

Iva Vejmolová-Klajda team

 

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún