Klajda.cz / Klajda / Novinky / SP dospělých Kranj

SP dospělých Kranj

SP dospělých Kranj

 O víkendu 16. a 17. listopadu se uskutečnil letošní poslední závod Světového poháru na obtížnost ve slovinské Kranji. Českou republiku reprezentovali: Iva Vejmolová, Jana Vincourková, Tereza Svobodová, Adam Ondra, Tomáš Binter a Martin Klemsa.

 Od sobotního rána do odpoledne se lezly mužské kvalifikační cesty, které ve 14h vystřídaly ženské kvalifikační cesty. Zatím co my holky jsme sledovaly kluky v přímém přenosu z pokoje na hotelu, kluci potili krev, aby podali co nejlepší výkon! Do večerního semifinále (26 nejlepších) postoupil s přehledem Adam Ondra, který obě kvalifikační cesty topoval.

 Jen co jsme dojely na halu, vyměnily jsme si s klukama místa. Kluci odjeli na hotel a my holky jsme šly do boje. Pro mě to byl vůbec první světový pohár, takže všechno kolem mě bylo nové. Pro Janu to byl letos druhý světový pohár a pro Terezu to byl již několikátý závod v řadě, kterého se zúčastnila během uplynulých tří let.
 Já jsem ve své první cestě byla strašně nervózní, takže jsem lezla v křeči a v duchu jsem si tiše nadávala, že přeci o nic nejde, jela jsem si to poprvé vyzkoušet. Nervy se mi zpracovat nepodařilo, a tak padám u 8 expresky z 12. Dolezla jsem do 2/3 cesty, kde to teprve začínalo gradovat. Do druhé cesty už jsem nastoupila v klidu a byla jsem to zase já. Bohužel jsem opět ve 2/3 cesty spadla, tentokrát kvůli špatné pozici nohou.
 Z holek nikdo bohužel do večerního semifinále nepostoupil, a tak jsme mohli všichni pořádně podpořit Adama! Adam lezl parádně, svižně a s převahou, ale asi cca ve ¾ semifinálové cesty udělal chybku, která ho poslala k zemi. Naštěstí „chybovačů“ bylo více a Adamovi to vyšlo do finále na postup z 8.místa. Sice se to nemá, ale očima jsme tlačili jeho soupeře k zemi, aby nebylo nedělní finále bez české účasti. A vyšlo to!
 Na nedělní finále zde zůstali Binteři s Adamem, zatím co zbytek repre odjel na otočku do Mišja Peče na skály. Těsně než jsme odjížděli zpátky směr Brno, pípla smska, že Adam skončil na krásném 2.místě. Měli jsme velkou radost a zpáteční cesta byla opravdu v radostném duchu.

 

Výsledky:

  1. Jakob Schubert (AUT)

  2. Adam Ondra (CZE)

  3. Sachi Amma (JPN)

52. Tomáš Binter (CZE)

57.-58. Martin Klemsa (CZE)

celkem 59 závodníků

 

  1. Momoka Oda (JPN)

  2. Akiyo Noguchi (JPN)

  3. Mina Markovič (SLO)

31. Jana Vincourková (CZE)

35. Iva Vejmolová (CZE)

40.-41. Tereza Svobodová (CZE)

celkem 41 závodnic

 

Iva Vejmolová

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún