Klajda.cz / Klajda / Novinky / PRVNÍ LETOŠNÍ SKALKY

PRVNÍ LETOŠNÍ SKALKY

3.5.2012
PRVNÍ LETOŠNÍ SKALKY

 Venku už je hezky, příjemných 29°C. No a tak jsem se rozhodla, že letos poprvé vyjedu do skal. Využila jsem na to prvomájového státního svátku, sbalila jsem si všechen lezecký matroš, domluvila jsem se s řidičem a zároveň jističem – taťkou a s fotografkou – mamkou, dopoledne jsme sedli do auta a vyrazili do Sloupu.

 Po příjezdu na místo jsme vybalili sedáky, presky, jistítka a lano, namazali se opalovákem a já jsem šla lézt. Mamka si našla správné místo na focení a já první cestu.

Začala jsem na Hřebenáči pěknou pětečkou na hraně, kterou po mně vybral taťka, i když mu dělala trochu problémy (ale tak sranda musí být J). Moje druhá cesta byla za sedm a musím uznat, že mě na začátku pořádně potrápila, vůbec jsem tam nemohla najít chyty. Zbytek cesty už byl na pohodu, ale pro trénink jsem si ji hned poté dala ještě jednou.

Kolem poledne jsme si všichni dali obědovou přestávku, pochutnala jsem si na „nezdravém“ hamburgru a osvěžila se kofolou J S plnými žaludky jsme se posunuli do Indie. Další cesta byla celá posypaná prachem, nebo co to bylo, a když už jsem našla nějakou alespoň malou spárku, která by mohla brát, rostl v ní mech, takže zase menší problémek s hledáním nezarostlých chytů. Tuhle sedmičku s děsivým názvem Možnosti kolapsu jsem ale úspěšně dala na OS.

A poslední cesta? To se těžko popisuje… Ani nevím, co jsem vlastně lezla. Měla jsem v plánu 7+, ale asi jsem nalezla do vedlejšího 9- a potom 8+. Nakonej jsem ji ale vylezla J

Tahle moje první výprava na skalky byla každopádně úspěšná a jako bonus mám pořádně opálená záda. Moc jsem si ji užila a myslím, že mamka s taťkou taky. Už se těším, až vyrazíme zase J

Katty

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún