Klajda.cz / Klajda / Novinky / Noční pomikulášské lezení na Klajdě

Noční pomikulášské lezení na Klajdě

V noci ze soboty na neděli 10.prosince 2012 se na Klajdě uskutečnila menší lezecká akce, pořádaná organizací Czech Deaf Youth (CDY, www.czechdeafyouth.cz). Nápad na tuto akci, nazvanou "Noční pomikulášské lezení" vzešel z hlav několika neslyšících, kteří se lezení věnují a kteří chtěli k této sportovní aktivitě přitáhnout více mladých neslyšících lidí

Akce samotná začala teoretickou přednáškou zkušenějších lezců, jistě ve znakovém jazyce, zaměřenou na druhy lezení, styly přelezů a hlavně pak bezpečnost při lezení a otázky vzájemné komunikace. To vše bylo proloženo řadou videoukázek. Krátce po desáté hodině večer se již necelá dvacítka přítomných rozcvičila a začalo se lézt. Někomu to šlo hůř, někomu líp, někomu výtečně, někdo zkusil i cesty na prvním (i když většinou to bylo top rope), našli se i mladí, které za srdce více vzalo bouldrování. Došlo i na drobné hry a soutěže, jako třeba lezení po slepu, ti co neměli sílu lézt, pak měli možnost zkusit si slaňování. Vysílení nakonec byli všichni, co se divit, lezlo se až skoro do tří hodin ráno. Pak byl ještě prostor shlédnout film o lezení, poslední to vzdali o půl páté a také zalezli do spacáků. Spánek ale nebyl moc dlouhý, ráno bylo třeba vše uklidit a připravit na běžný provoz, takže někomu holt musely stačit jen tři čtyři hodiny spánku.
I přes únavu se jednalo o skvělou akcičku a snad na jejím základě bude rozšířena lezecká obec o další neslyšící. Poděkování patří týmu Klajdy za vstřícnost a poskytnutí zázemí, ale i Singing Rocku za materiálové vybavení.

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún