Klajda.cz / Klajda / Novinky / Klajda team bude hájit české barvy na Evropských závodech v roce 2013

Klajda team bude hájit české barvy na Evropských závodech v roce 2013

 V sobotu 4.5.2013 se uskutečnil druhý a zároveň poslední nominační závod na obtížnost do mládežnické reprezentace pro rok 2013. Tentokrát přijel Klajda team zabojovat o místa do repre na lezeckou stěnu ve Svitavách. Cesty postavil opět Vítek Lachman a takřka prověřil jak sílu, tak i vytrvalost závodníků.

 Jelikož kat.B dívky, A dívky i Juniorky lezly vždy stejné cesty, mohly jsme se porovnat navzájem mezi kategoriemi. Naše 1.kvalifikační cesta byla jednoduchá a příjemná na rozlez-přibližně 6c+. Všechny dívky z Klajda teamu dolezly až do TOPu. V druhé kvalifikační cestě už se přitvrdilo, což se projevilo i na výsledcích. Nejdál z Klajda teamu jsem dolezla já, chyběly mi 3 chyty do TOPu, o pár kroků níž dolezly Jane a Andy, které nerozkryly zapeklité místo, které jsem přelezla díky použití stupu jako chyt. A ještě o pár chytů níže skončila Katty. Zde jde trošku vidět, že čím je člověk starší, tím by měl podat lepší výkon. Samozřejmě to není pravidlem!

 Do finále jsme postoupily všechny, a to ze slušných bednových míst. Finálová cesta byla boulderového charakteru, který přešel v závěru cesty do vytrvalosti. Katty Zachrdlová (kat.B) si dolezla stejně jako na předchozím závodě pro pěkné 2.místo, čímž si zajistila místo v reprezentaci. Ve starší kategorii dívek A také nenastala žádná změna od minulého závodu, kde Andy Pavlincová zvítězila nad Jane Vincourkovou. Skoro nakonec ze všech závodníků jsem nastoupila já, dolezla jsem do struktury, a pak jsem si vybrala špatný směr. A tak jsem si z tohoto závodu přivezla domů hezké 2.místo.

Držte nám pěsti na nadcházejících závodech! Na začátku června letíme do Edinburghu na Evropský pohár mládeže.

Děkujeme našemu společnému sponzorovi Klajda!

 

Za Klajda team,

Iva Vejmolová 

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún