Klajda.cz / Klajda / Novinky / Katty v Imstu a bouldrování v Zillertalu

Katty v Imstu a bouldrování v Zillertalu

Katty v Imstu a bouldrování v Zillertalu

 Tak a je to konečně tady! Mistrovství Evropy v Imstu, na které jsem se tak připravovala a těšila, a pro mě a mnohé další lezce z juniorské reprezentace je to nejdůležitější závod roku.

 Tentokrát bylo ale všechno jinak. Jely jsme autem, já a mamka, a braly jsme s sebou také mého trenéra, abychom si náš výjezd do Rakouska mohli o pár dnů protáhnout a posunout se do malebného údolí v Zillertalu a pořádně prošmejdit tamní skalní oblasti, a to hlavně bouldrové.

Ve čtvrtek 26/ 7/ 2013 se konalo slavnostní zahájení, kde předstoupily všechny národní týmy s vlajkami a bylo proneseno pár uvítacích slov. V sobotu ráno se začaly lézt první kvalifikace a odpoledne druhé. Se svým výsledkem jsem moc spokojená a i když moje celkové čtrnácté místo ze čtyřiceti závodnic na finále nestačilo, závody jsem si moc užila a z české reprezentace se umístila nejlíp.

V neděli ráno jsme přejeli do malé vesničky Mayrhofen a ubytovali se v kempu. Rána a večery byly opravdu chladné a proto jsem byla moc ráda za zimní bundu a čepici, které jsem od Salewy dostala pár dnů před odjezdem na tuto výpravu. Po další tři dny jsme navštěvovali různé zillertalské oblasti a oblezli jsme ty nejznámější bouldry, jako jsou třeba Moonwalk nebo Hotel California.

Celý výjezd se velice vydařil a do Zillertalu se určitě ještě vrátím.

Katty:) 

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún