Klajda.cz / Klajda / Novinky / Katty a Magic Wood

Katty a Magic Wood

Katty a Magic Wood
Píše se čtvrtek 17. července a já sedím ve vlaku do Prahy, kde mě vyzvedávají známí, a společně jedeme do Švýcarska do MAGIC WOODU na Salewa RockShow, kam jsem se nominovala vítězstvím na callingu v Praze.

Cesta ubíhá rychle a my ve 3 hodiny ráno přijíždíme na parkoviště před Magic Woodem. Po noci v autě jdeme na snídani, setkáváme se s vítězi callingů z ostatních zemí a Salewa atlety, dostáváme bouldrového průvodce a já spolu se slovenskou vítězkou Zuzkou Štefanskou vyrážím do lesa ke kamenům.

Mým prvním bouldrem je lehký traverz za 6B+. Poté se posouvám na 7A+ traverz, ve kterém mi dávají pořádně zabrat divné oblé lišty a taky délka bouldru, ale nakonec i tento traverz úspěšně přelézám.

Jdeme se podívat o něco výš do lesa. Po půlhodině bloudění nacházíme převislý zub s krásnou 6B+ linkou po hraně, ve které se cítíme nohama jako žába a rukama jako medvěd. Zub dlouho neodolává našemu objímání a na i Zuzka vylézáme nahoru na kámen do borůvek.

Po obědě je naším cílem Beach bloc, velký kámen u průzračně modré řeky. Nejdřív si dávám lehoučký 6A traverz po obrovských chytech a hned potom se pouštím do 6C hrany se zvláštním dynamickým krokem, který ale nakonec přelézám staticky pes hnusnou oblinu. Na Beach blocu dále zkouším známá 7Áčka, ta ale bohužel kvůli mé únavě zůstávají bez přelezu. Večer si zaslouženě užíváme pikantní thajské kuchyně a mísy plné tropického ovoce, přecpaní k prasknutí se později odebíráme do svých pokojů a tam okamžitě všichni usínáme jako zabití.

Druhý den ráno se rozdělujeme do malých skupinek a dostáváme pokyny o dnešním programu. Já, Zuzka, Rakušák Marcus a korejská fotografka jdeme vstříc slunečnému dni a dalším přelezům. Rozlézáme se na malém převislém kameni v lištovacím 5+ a 6B+, po kterém všichni přelézáme další lištovací 6B+, tentokrát kolmé s nepříjemným krokem do topu a dřepem na jedné noze.

Po krátké pauze nás Marcus vede ke dvěma krásným 7Béčkám po chytech, obě mi suprově sedía topuji je hned na první pokus. Na oběd se vracíme k Beach blocu, kde spolu s dalšími bouldristy děláme fotky nové Salewa kolekce do katalogu.

Odpoledne se Zuzkou hledáme další 7B, co bysme mohly vylézt, a nakonec zkoušíme převislé morfo 7B+. Daří se mi jeden téměř přelezový pokus, ale potom už mi ani na začátku ne a ne držet správně pata, takže se Zuzkou vzdáváme zbytečné trápení a vydáváme se lesem najít bouldry na další den. Po cestě objevujeme nádhernou krtkovinu, 7B výlez z díry s průtlakem v kolmém. Bouldr je ještě hezčí než vypadal a my si po pár pokusech zapisujeme přelez. Večerní déšť naštěstí nebrání grilování ani ochutnávce domácí pálenky z místních bylinek.

Poslední den zahajujeme společnou fotkou všech lezců na RockShow 2014 a ještě naposledy spěcháme do skal něco přelézt. Vyhlédnuté 7C a 7B z předešlého dne se nám nedaří, a proto si dáváme na spravení chuti žiletkové 6C. Před polednem nás z kouzelného lesa vyhání déšť. Po obědě se loučíme se všemi skvělými lidmi, co dělají RockShow takovou jaká je, nasedáme do auta a ze švýcarského ráje se opět vracíme do reality.

 

Katty

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún