Klajda.cz / Klajda / Novinky / Ahoj Klajďáci !

Ahoj Klajďáci !

  Ahoj Klajďáci !

Tak jaro už je za námi a léto nabírá na síle! Člověk proto musí utéct do skal aspoň na čerstvý vzduch. Ale i přesto, když se v týdnu chodí do práce a do školy, není vždy čas odjet pro Brňáky do jinak blízkého Krasu, a tudíž trénovat na Klajdě či Betonce. A trénink přináší ovoce.

Na začátku května jsem vylezla na Holštejně Díru-Nedíru 7 OS. Jak mnozí ví, Kras není onsightová oblast, tudíž mi to udělalo radost J. V půlce května mě Kras velmi potěšil. V jeden den jsem vylezla Pohled do budoucna, nyní za 8+/9-, a to hned na 2.pokus. O pár hodin později velmi hezkou cestu jménem Řetěz za 9- na 3.pokus. Odjížděla jsem velmi spokojená, protože v Krase cesty nepadají rychle J. O den později jsem si vylezla těžké Díky za každé nové ráno 7+ a po zbytek dne trénovala množství cest.
Na začátku června jsem objevila pískovcovou oblast Lukov, kde se mi podařilo vylézt 9 na RP. Cesta se jmenuje Žebřík a je moc hezká! Bylo těžké si zvyknout na jiný materiál a odolat již sílícímu sluníčku.
O víkendu již 17.června jsem si vylezla Starou plotnu ve Sloupu. Je to moc hezká cesta s boulderem, chce to zabrat a na jeden zátah to přebušit.
Před chvílí jsem se vrátila z Bajerky. Je to oblast, kde jsem vylezla svou první cestu na prvním a to Stromovou. Tentokrát jsem si tam jela vyčistit pytel jménem Rozpětí kondora. Jak už z názvu vyplývá, jedná se o problém spojený s rozpětím. Program jsem si vymyslela na výšku 156cm a je to v deníku J.

 Mějte se krásně, užívejte letních dnů, odpočiňte si, sklízejte úrodu či cesty, ať se od podzimu můžete soustředit zase na trénink a potit pot na Klajdě J.

 

Iva Vejmolová-Klajda team

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún