Klajda.cz / Guides / Soutěž / PRÁZDNINY NA SNĚŽNÍKU

PRÁZDNINY NA SNĚŽNÍKU

 PRÁZDNINY NA SNĚŽNÍKU

Letošní konec prázdnin jsem strávila s přítelem Tomem bouldrováním na Sněžníku. 

 Nejdříve mi pár dní trvalo, než jsem si na novou oblast a místní pískovec zvykla. Po dvoudenním restu se počasí zbláznilo a předešlá vedra vystřídal vytrvalý déšť, takže jsme dopoledne trávili tréninkem a večery sledováním lezeckých videí, která nás oba pořádně namotivovaly k novým přelezům.

Když konečně přestalo pršet, šli jsme s Tomem očistit náš projekt Sufursky za 7A, který jsme později oba vylezli. Dále jsem šla na 7C bouldr s dynamickým krokem do dírky, který jsem zkrokovala a nechals si ho jako projekt na další den.

Druhý den jsme udělali FA Mr. & Mrs. Rock a zatímco Tom tento nový bouldr pokusoval, já jsem zkrokovala 7B+ Vylomeninu a 7C Bez opuštění hrazdy, což je dlouhý traverz po lištách. Odpoledne zase začalo pršet a my jsme se celí promrzlí vraceli domů.

Další den ráno pořád pršelo, tak jsme vyrazili na nákupy a bouldrovat jsme jeli až odpoledne, když kameny proschly. Trénovali jsme Mr. & Mrs. Rock, ale protože už jsme byli unavení, udělali jsme další FA, 6A+ Nechcu napojené do 6A Jak chceš, a odpočívali jsme a sbírali síly na zítřek.

Předposlední den jsem měla v plánu přelézt 7C Bez opuštění hrazdy. Krásně svítilo sluníčko a já jsem se připravovala na svůj pokus. Všechno šlo podle plánu, chyty držely a já už jsem myslela, že to mám v kapse, ale nakonec jsem vypadla krok před topem. Tom sel znovu na Mr. & Mrs. Rock, a tentokrát už to konečně vylezl. Já jsem nechtěla zůstat bez přelezu, a proto jsem znovu zkusila Vylomeninu. Nešla jsem ani do ostrého pokusu, jen jsem si chtěla kroky znovu prolézt, a ono to najednou šlo lehce, špička mi úžasně držela a hned jsem Vylomeninu za 7B+ vylezla. Po obědě jsem dala pokus v Levých dírkách za 7C, které jsem měla zkrokvané z prvního dne, a i tento bouldr hned padl a mě zalil pocit nekonečné radosti.

Poslední den dopoledne jsem zkrokovala bouldr Dry county 8A a doufám, že se na něho brzo vrátím, abych ho mohla přelézt. Potom už jsme jenom popolízali v lehčích bouldrech. Po nádherně strávených dnech na severu jsme se další den ráno spolu s Tomem vydali zpátky do Brna, odkud jsme za týden jeli na fesťák.

Katty Zachrdlová

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún