Klajda.cz / Guides / Soutěž / MČR dospělých 2012

MČR dospělých 2012

MČR dospělých 2012

 Zdravím všechny, co si právě čtou tento článek! Chtěla bych vám oznámit, že Klajda team získal do sbírky zlatý a stříbrný pohár z letošního Mistrovství ČR v lezení na obtížnost. Zasloužily se o to dvě domácí brněnské lezkyně Andrea Pavlincová a Iva Vejmolová.

Teď ale k samotnému závodu. Letošní rok jsme se všichni setkali na lezecké stěně Rajče v Brně. V sobotu se konaly kvalifikační cesty mužů i žen, naopak v neděli proběhlo jen semifinále pro muže a finále opět pro muže i ženy. Celkem dorazilo 18 nabušených borců a 10 našlapaných bábovek. Zazněly zde zvučná jména např: Martin Stráník, Michal Rožek, Tereza Svobodová, Helena Lipenská, Silvie Rajfová, již zmiňované Klajďačky a mnoho dalších.

 Přesunu se k sobotním kvalifikacím. Naše 1. kvalifikace byla na zahřátí s obtížností 6c+, a tak se jí podařilo vylézt 6ti závodnicím. Druhá kvalifikační cesta žen byla zároveň 1. kvalifikační cestou mužů, z čehož si můžete vyvodit, že se značně přitvrdilo! Tentokrát jsme měli možnost se rozřadit v obtížnosti 7b+. Mně se tato cesta líbila ze všech nejvíce, protože zde bylo hodně míst na vypadnutí, čímž se i pěkně rozřadilo startovní pole. Nejdále dolezla Andy, o pár chytů následována mnou a pro třetí místo z kvalifikace si dolezla loňská mistryně Tereza Svobodová z Prahy.

 Na nedělní finále se přijela podívat i Česká televize, díky níž se můžete kouknout i na záznam z průběhu celého nedělního dne. Po představení jednotlivých závodníků a závodnic následovala 6min prohlídka finálové cesty. Tato cesta byla spíše vytrvalostního charakteru se 2 silovějšími místy. Do finále postoupilo 8 nejlepších žen, z nichž 3 popadaly na oném 1. těžkém silovém místě. Šlo o rozpažku do zad a následné vrácení noh zpátky na stěnu. Toto místo se povedlo přelézt pouze Ivě Vejmolové a Andy Pavlincové. Iva se probojovala k posledním chytům před TOPem, ale pouze Andy se cesta povedla vylézt až do konce!

Chtěly bychom tímto poděkovat lezecké stěně Klajda, která nám umožnila důkladnou přípravu na závody.

 

Výsledky:

1.místo-Andrea Pavlincová

2.místo-Iva Vejmolová

3.místo-Tereza Svobodová

 

1.místo-Martin Stráník

2.místo-Roman Kučera

3.místo-Tomáš Binter

           

 

Iva Vejmolová-Klajda Team

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún