Klajda.cz / Guides / Soutěž / Katty BOULDERING

Katty BOULDERING

Katty BOULDERING

 Na letošní jarní prázdniny vyšlo opravdu krásné počasí, tak jsem se rozhodla, že s mamkou pojedeme bouldrovat do Moravského krasu.

 Mým prvním cílem byla levá část jeskyně Lidomorny. Měla jsem staženého průvodce, ale jak jsem později zjistila, obtížnosti a názvy bouldrů byly napsané úplně špatně.

Nejdřív jsem lezla bouldr „Kuřátka“ za 7B, traverz s delšími kroky po dobrých lištách a malých chytech. Ze začátku mi mrzly prsty, protože byly jen 2 stupně a bouldr byl ve stínu, ale rychle jsem se rozlezla a „Kuřátka“ jsem pokořila na čtvrtý pokus.

Po menší pauze se mi ještě podařilo zkrokovat silový traverz „Ukaž, jak ti to stojí“ za 7A+, ale už jsem byla unavená a promrzlá a tenhle bouldr jsem si nechala jako projekt na příště.

Druhou oblastí o jarních prázdninách byla jeskyně Jáchymka v Josefovském údolí, neoklouzaný vápencový skvost.

Na první pohled mě zaujalo „Ztracené odpoledne“ 7A. Bouldr vedl přes velké oblé díry a malé lišty, které pěkně vyhazovaly, a jeho zkrokování mi dalo hodně zabrat. Potom začalo foukat, tak jsem se přesunula do zadní části jeskyně, kde jsem si vylezla bouldry „Past na pískaře“ 6A, „Hugo Tanks“ 6A+ a „Su z Jesu“ 6B.

Prázdniny jsem si moc užila, prozkoumala jsem krásné nové oblasti, a už se těším na velikonoční lezení v Paklenici.

Katty

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún