Klajda.cz / Guides / Soutěž / ČP MLÁDEŽE A DOSPĚLÝCH

ČP MLÁDEŽE A DOSPĚLÝCH

ČP MLÁDEŽE A DOSPĚLÝCH

 I přes krásné počasí jsem se rozhodla jet do blízkých Svitav na spojený Český pohár mládeže a dospělých, kde jsem startovala v kategorii ženy a kategorii dívky A.

 Těšila jsem se, že si den užiji s přítelem Dominikem a kamarádkou Editkou Vopatovou.


Dopoledne jsme dlouho čekaly, než jsme začaly lézt naši první kvalifikaci, protože před námi lezli kluci B, kterých bylo hrozně moc. První kvalifikaci jsem lezla asi o půl dvanácté a cestou jsem se lehce prošla k topu. Spolu s dalšími sedmi holkami (ženy i junioři lezli stejné cesty a měli jednu startovní listinu) jsem postupovala do druhé kvalifikace z prvního místa.

Druhá cesta byla o trochu těžší než první, ale kroky mi sedly a jako druhá po Editce jsem dala top. Já, Editka a Ivča Vejmolová jsme tak postupovaly do finále z děleného prvního místa.

Finálovou cetu před námi opět lezli kluci B a poté, co ji dolezli, stavěč Vítek Lachman naznal, že je moc lehká, a vyměnil některé chyty. Cesta se mi moc líbila a lezla se mi hodně dobře, až tři tři chyty pod topem jsem si špatně postavila nohy a nedoskočila jsem do dalšího chytu. I s touto chybou se mi podařilo získat první místo v obou kategoriích, ve kterých jsem startovala, ženy a dívky A.

Závody jsem si strašně moc užila hlavně díky Editce, Dominikovi a mamce, a teď už se zase těším na lezení na skalách. Za podporu děkuji sponzorům Lezecké stěně Klajda a Salewě.

 

Katty

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún