Klajda.cz / Guides / Novinky / Podzimní OSP

Podzimní OSP

Troufnu si říct tradiční podzimní lezecký výlet do slovinského Ospu je akcí, na kterou se fakt těším a ani letos tomu nebylo jinak. Předpověď počasí vypadá vcelku dobře a slibuje na prodloužený víkend teploty až kolem 18 stupňů, takže ve čtvrtek vyrážíme…

           Na polovině cesty mezi Lubljaní a Ospem máme naplánovanou zastávku v „královně slovinského krasu“ jeskyni Postojna jama. Tak tak stihneme poslední turnus a už nás malý vláček unáší do nitra krasového labyrintu. Za hodinu a půl nás se spadlou dolní čelistí vyveze zpět na světlo boží. Jinými slovy, pokud budete mít cestu kolem, neváhejte a jeskyni navštivte, stojí to za to. Se soumrakem přijíždíme do Zazidu. Přivítání po roce s Dušanem a Tinou je více než vřelé, no je o čem rozprávět. Hvězdou večera je jejich čtyřměsíční synek Tomáš.

            Od pátku do neděle máme naplánováno lezení, lezení a pokud tělo vydrží, tak zase lezení. Páteční Mišja Peč se nese ve znamení vytrvalostních cest, sluníčka, nádherných barev podzimu, spousty známých tváří, je tu asi celé Brno a parádní lezby.

            V sobotu se ujímám role průvodce a jedeme na výlet po skromném slovinském pobřeží. Za návštěvu určitě stojí starobylé městečko Piran se silnou italskou atmosférou, katedrálou sv. Jiří a pozůstatky městského opevnění. Odpoledne se vracíme do Peči dokončit práci z pátku. V mém případě neúspěšně. Zdenek se jako každý rok obětoval a zajel ráno do Koperu na trh pro čerstvé ryby. Večírek s grilem, vůní pečených ryb a chutí dobrého vína, co víc si od života přát…

            Nedělní dorážečka v Ospu, pod skálami je sranda, pohodové lezení, užíváme sluníčka. Cestu zpět do rodné domoviny si zpestřujeme návštěvou termálu v Bad Waltersdorf. Trojboj vířivka, sauna, pára částečně rozhýbá zatuhlé svaly.

            Je pondělí 00:30, s unaveným úsměvem ulehám do své postele…

 

Petr

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún