Klajda.cz / Guides / Novinky / MČR v lezení na obtížnost - Katty

MČR v lezení na obtížnost - Katty

MČR v lezení na obtížnost - Katty

 Jako každý rok se i letos konalo Mistrovství České republiky ve sportovním lezení mládeže na obtížnost. Tentokrát byly naším cílem Svitavy.

Závody probíhaly jako každé jiné. Na letošním mistrovství stavěl cesty Vítek Lachman a musím říct, že se mu opravdu povedly. Byly silové, technické, vytrvalostní, i s pár bouldrovými kroky. Mě osobně v nich teda pořádně natíkalo už hned v kvalifikacích.

První kvalifikačka mi dopadla dobře, ve druhé mi ale tak nateklo, že už to dál prostě nešlo. Do finále jsem postupovala ze čtvrtého místa. Když už jsem přečkala tu dlouhou chvíli v izolaci (před námi lezlo ještě spoustu jiných kategorií), konečně jsem šla lézt. Spadly ze mě nervy, přestala mi být zima a konečně se mi lezlo docela dobře. Cesta byla ale hodně vytrvalostní (což na vysoké svitavské stěně nebylo až tak překvapující), takže jsem asi expresku pod topem měla takové bandasky, že už jsem chyt neudržela a spadla. Janička, týmová kolegyně z Klajda týmu, měla více sil a dostala se o dva chyty dál, což jí vyneslo první místo. Já jsem skončila třetí.

Ale na to, že od evropského poháru v Imstu jsem po úraze a pak ze zdravotních důvodů pořádně téměř netrénovala, odvážím si pěkné bronzové místo a pořádnou chuť ladit formu na listopadové mistrovství Evropy v Gémozacu ve Francii.

Vaše Katty J

 

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún