Klajda.cz / Guides / Novinky / Klajda team na MČR v Chocni

Klajda team na MČR v Chocni

Vrcholem závodní sezóny ve sportovním lezení mládeže bylo Mistrovství ČR v Chocni, které se konalo 22.října. O závodní cesty se postaral zkušený lezec a závodník Martin Stráník. Cesty byly velmi odlišné, než jaké bývají na Českých pohárech. Prověřily hlavně sílu závodníků. My z Klajda teamu jsme jeli zaútočit na nejlepší pozice, a tak se i stalo.

Nejmladší z Klajda teamu se jela na závod poprat o titul Katty Zachrdlová, která nezaváhala ani v jedné z cest a zaslouženě si odvezla titul Mistryně ČR z kategorie dívek C (12-13 let). A pokud si dobře pamatuji, tak je to Katčin zároveň první titul Mistryně.
V kategorii B (14-15let) dívky startovaly Andy Pavlincová a Jane Vincourková. Andy byla v kvalifikačních cestách naprosto suverénní.Do finále postupovala z vedoucí pozice, bohužel ve finále skončila na 2.místě. Došlo zde k rozporu závodnic, které dolezly do stejného chytu, ale každá jiným způsobem a jinak dlouho ho držely.Jane skončila hned za Andy na 3.místě.
O kategorii výše dívky A (16-17let) jsem závodila já. Byl to letos můj první závod v mládeži, protože jsem se v březnu zranila a až do srpna se léčila. Prvním překvapením bylo, když jsem šla do finále z druhé pozice. Ale největším překvapením pro všechny bylo, když se mi podařilo přelézt momentálně nejlepší závodnici u nás Terezu Svobodovou a odvést si již 4 titul Mistryně ČR.
V nejstarší kategorii dívek jsme měli také zastoupení a to Míšu Zbořilovou z Vyškova, která také hlavně trénuje na Klajdě. Míša si odvezla krásný titul více mistryně ČR.
Jediné mužské zastoupení jsme měli v kat. B Zdeňka Ustohala. Zdenda nenechal nikoho na pochybách, že je ve své kategorii nejlepším lezcem a přivezl si do Brna svůj další titul Mistra ČR.

Myslím, že se všichni shodneme, že jsme úspěšný team a na závěr už bych jen chtěla všem závodníkům popřát další úspěšnou sezónu v roce 2012.

Získané tituly lezců z Klajda teamu:
3x zlato (Katty, Zdenda, Iva)

2x stříbro (Andy, Míša)

1x bronz (Jane)

                                                                                                                          Iva Vejmolová

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún