Klajda.cz / Guides / Novinky / EYC European Youth Cup Linz 2012

EYC European Youth Cup Linz 2012

EYC European Youth Cup Linz 2012

Na tento závod jsem se už dlouho těšila. Konečně jsem jela na svůj první EYC - European Youth Cup, jednoduše Evropák J, do rakouského města Linz. V celé sérii to byl však letos už čtvrtý závod po Moskvě, Edinburgu a Voironu. Pro mě byl ale první právě Linz.

Na místo jsme dorazili v pátek odpoledne, ubytovali se v kempu a navečer jsme se šli se všemi členy reprezentačního týmu na stěnu zaregistrovat.V Linzi bylo hrozné vedro a v hale to bylo úplně stejné.

V sobotu ráno začaly kvalifikační cesty. Z posledního tréninku ve Vídni jsem si sebou vezla příšernou rýmu a trochu nakřáplé hlasivky, v sobotu ráno jsem přestala mluvit úplně. První kvalifikačka byla v převisu po překvapivě dobrých chytech a pokračovala přes hranu do kolmého.

Druhá byla v mírném převisu na hraně a závěr vedl přes strukturu ve stropíku. Na obě cesty jsem měla malou vytrvalost, a tak mi u první cesty asi v polovině, v druhé kousek před topem pořádně nateklo a spadla jsem. Janičce, která leze se mnou ve stejné kategorii, se vedlo o něco lépe a dolezla o pár chytů dál.

Byla jsem šťastná, že mi tento výkon stačil na postup do finále, postupovala jsem z osmého místa, Janička ze čtvrtého. Pro Janičku to byl zároveň první postup do finále po roce účasti v Evropáku.

Izolace se zavírala v 8:30 v neděli ráno. Byla tam spousta lidí, všechny kategorie. Na začátku závodu nás všechny jednotlivě představili jménem a z které země jsme, pak byla obhlídka cest a samotné lezení mohlo začít. Lezlo se od konce, podle pořadí. Cesta byla hodně dlouhá a já jsem překombinovala jeden krok na začátku a v půlce jsem do dalšího nalezla ne zrovna nejlépe a proto mi o pár expresek dál došla síla.

V naší kategorii bylo celkem 40 závodnic z celé Evropy a tak si myslím, že celkové 9. místo je na prvním Evropáku velice slušný výsledek. Janička, zkušenější závodnice, byla sedmá a Anďa, která soutěží o kategorii výš, si vybojovala místo deváté.

Katty

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún