Klajda.cz / Guides / Novinky / Andy na SP Chamonix 2012

Andy na SP Chamonix 2012

1.10.2012
Andy na SP Chamonix 2012

 SP Chamonix - můj netrpělivě očekávaný první svěťák. Je to opravdu  zážitek zdravit se s top lezci už na registraci a po té na mítinku (Ramón je fakt menší než já :). Druhý den před kvalifikacemi nervozitka mírně stoupá, ale je potřeba se pořádně zahřát a rozlézt na bouldrovce. Občas se stane, že si při rozlezu překážíte s nějakou Kim, Markovic nebo Vidmar :) o borcích ani nemluvím...

V první kvaldě, řekla bych něco kolem  7c+/8a, jsem bojovala, ale posledních boulderových pět kroků do TOPu už bylo nad moje síly. Vypadá to, že pět chytů je celkem málo, ale tuto cestu toplo 27 bab a já jsem najednou na 33 místě. Ženský mají neskutečnou výkonnost ve vytrvalosti a síle. Jak někdo řekl: u některých to vypadá, že se jim na zádech pod kůží hemží nějací vetřelci :)
Druhá těžší kvalifikace byla z mého pohledu taky lezitelná, jenže mě před polovinou cesty totálně odešly prsty(nebyla dobrá kůže), pravděpodobně v důsledku antibiotik, které jsem ještě dobírala (musím to na něco svést :) a tak místo zlepšení znamená propad na 40. příčku. No, pokud se chcete prosadit v SP  je trénink čtyřikrát v týdnu plus něco trochu navíc, velmi - velmi málo. Jak řekl někdo jiný: je to jako byste přestoupili z motokár do formule 1. Pro SP je potřeba trénovat už opravdu na profesionální úrovni se vším všudy, kde nezbývá čas téměř na nic jiného. 
Po závodě v Chamonix jsem navštívila jižní skalní oblast Gorges du Loup, kde jsem se potkala s přátelskou Muriel Sarkany. Bylo bezva se s ní rozlézat v 6b, 6c potom já 7c PP (Muriel to samé stále rozlez). Pak jsme se věnovali svým projektům, Muriel 8c+, já o něco, teda o hodně níž. Mně se podařilo pár projektů zkrokovat, ale víc už zdraví nedovolilo. Nakonec jsme museli z technických i zdravotních důvodů zrušit účast na SP v Brianconu a odjet z úžasné Francie domů.

Adrea Pavlincová

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún