Klajda.cz / Duro Singing Rock / Novinky / SALEWA ROCKSHOW

SALEWA ROCKSHOW

SALEWA ROCKSHOW

 Tak jako každý rok i letos se v České republice konala Salewa Rockshow, tentokrát bouldrové klání.

 Sešli jsme se v Praze na Smíchoffě, kde pro nás bylo připraveno deset kvalifikačních bouldrů od Vojty Vrzby a Honzy Zbranka. Podle registrace jsme byli rozděleni do tří skupin a každá skupina měla na přelez bouldrů hodinu a půl. Novinkou bylo, že byl každý chyt budovaný zvlášť, takže se lezci lépe rozřadili a nemuseli hledět na počet pokusů.


Já jsem lezla hned v první skupině. Bouldry byly docela těžké a jeden z nich byl dokonce highwall a lezl se s navijákem, ale nakonec se mi podařilo dát 6 topů a do finále jsem postoupila ze druhého místa. Po dolezení kvalifilací si závodníci mohli pochutnat na výborném barbecue, které kuchaři připravovali venku před halou.

Finále se lezlo na flash a druhý ženskýženský boulder byl opět s navijákem. V každém bouldru bylo spoustu struktur a skoro žádné chyty, ve třetím se dokonce nastupovalo s rukama na tření. Tenhle boulder se mi jako jediné povedl vymyslet a šťastně jsem se dostala do zóny a nakonec i do topu. To pro mě znamenalo první místo a pozvánku na vytoužený Salewa camp ve švýcarském Magicwoodu, kam už se moc těším.

Rockshow je úžasný závod, celý den byla příjemná atmosféra obohacená o skvělou hudbu od DJje a motivaci všech lezců k co nejlepším výkonům. Doufám, že se Rockshow bude opakovat i v příštím roce a přijede ještě více závodníků.

 

Katty

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún