Klajda.cz / Akce / MČR v lezení na rychlost 2018

MČR v lezení na rychlost 2018

MČR v lezení na rychlost 2018

Třetí adventní neděli 16.12.2018 se na brněnské lezecké stěně DURO Singing Rock ve spolupráci s ČHS uskutečnilo MČR v lezení na rychlost. Na tento závod se sjelo 72 závodníku nejen z ČR, ale i Polska a Slovenska.

 Po ukončení prezence proběhlo představení veškerých závodníku a začaly rozlezové zkušební pokusy. Novinkou letošního MČR byla samonavíjecí zařízení, která jsou v zahraničí běžná. Dalším novým prvkem tohoto závodu bylo postavení nestandardní cesty pro kategorie U10, U12 a U14 ze „standardizovaných“ chytů, tudíž si závodnici v těchto kategoriích mohli vyzkoušet, jaké je lézt na chytech se kterými se v budoucnu setkají na Evropském či světovém poháru.

Po skončení celého mistrovství nastal čas na vyhlášení mistrů a mistryň v lezení na rychlost pro rok 2018 předání cen a originálních pohárů:

      U10 - Školař Dan a Bodanská Adéla

      U12 - Šikula Jaroslav a Janošová Mariana

      U14 - Cibulka Šimon a Skoupá Sabina

           B -  Babača Čeněk a Cibulková Tereza

           A - Křížová Hana

            J -  Burian Matěj a Mercová Denisa

Dospělí - Kříž Jan a Křížová Hana

 

Za zmínku stojí skvělý čas Jana Kříže, který pokořil hranici šesti sekund a závod ukončil s časem 5,81s. V ženské kategorii měla nejlepší čas Hana Křížová a to 10,79s.

Celkové výsledky jsou dostupné na webových stránkách horolezeckého svazu.

Na sestřih nejrychlejších 5. můžu a žen na standardizované cestě se můžete podívat níže:

https://youtu.be/MSR4lQgrz7g

Rádi bychom tímto poděkovali závodníkům za předvedené výkony, realizačnímu teamu za přípravu a organizaci závodu a dále sponzorům za pomoc. Zejména děkujeme firmě Climbing Technology a Saltic za věcné ceny pro závodníky, Think Bigger za zapůjčení samonavijáku u „dětské“ cesty, lezeckému centru Duro Singing Rock za možnost jak tréninku, tak možnosti uspořádání MČR, Vertikonu Zlín za zapůjčení časomíry, Fyzioterapeutům z týmu Fyzio Gym Cooper kteří se starali o závodníky, firmě Solidcom, Burianům za zapůjčení chytů a hlavně všem rodičům, kteří pomáhali při průběhu závodu.

Celkové výsledky:
https://www.horosvaz.cz/soutezni-lezeni/prehled-zavodu-cr/kalendar-zavodu-2018/

 

Petr Burian

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún