Klajda.cz / Guides / Soutěž / BIG BOULDER OPEN

BIG BOULDER OPEN

Jednou odpoledne jsem přemýšlela nad plánem na víkend, a protože nahlásili dobré počasí, prohlížela jsem si na internetu stránky lezeckých stěn. Zaujaly mě bouldrové závody v Praze na BigWallu, kde za medailové umístění měli závodníci získat poukaz do Hudy sportu, a to pro mě byla výzva.

Na přelezení 28 kvalifikačních bouldrů v obtížnosti V3- V10 v americké stupnici jsme měli 5 hodin. Líbilo se mi, že bouldry byly hodně různorodé: od lišt, přes malé obliny a velké stuktury až po dlouhé nátahy a různé výtlaky. Celkově se mi podařilo vylézt 18 bouldrů a z toho dva obtížnosti V8 a díky tomu jsem postupovala do finále z 1.místa.

Finále se lezlo na on sight a stavěči pro nás připravili pět krásných bouldrů. Ženy i muži lezli zároveň a myslím si, že to pro diváky musela být opravdu zajímavá podívaná. Dva bouldry byly se silovými kroky po lištách a to mi hodně sedí, takže jsem oba vylezla na první pokus. Další dva bouldry se lezly po velkých oblých strukturách a tady jsem bohužel zjistila, že vůbec nevím, co na nich mám dělat. V posledním boudru se mi po zóně na první pokus nedařil delší krok do bočáku, ale můj výkon mi stačil na pěkné bronzové místo.

Vyhrála jsem krásný skleněný pohár s logem BigWallu a poukázku do Hudy sportu a domů jsem odjížděla s příjemným pocitem únavy po závodech a obrovskou motivací pro trénink oblin.