Klajda.cz / Akce / Mistrovství ČR dospělých-Zlín

Mistrovství ČR dospělých-Zlín

Mistrovství ČR dospělých-Zlín

 O víkendu 5. a 6. 10. se uskutečnil nejprestižnější a zároveň nejzvučnější závod roku v lezení na obtížnost-Mistrovství České
republiky dospělých. Přijelo 29 nabušených borců a 9 nejlepších českých bábovek. Klajda team měl silnou základnu a to Ivu Vejmolovou a Janu Vincourkovou.

 

V sobotu proběhly kvalifikační cesty, které se pohybovaly kolem těchto obtížností:

1. ženská kvalifikace 8+ UIAA
2. ženská kvalifikace stejná (bez jakýchkoliv úprav) jako 1.mužská kvalifikace 9 UIAA
2. mužská kvalifikace opět 9 UIAA

Celkem 5 z 9 žen topovalo 1. kvalifikační cestu včetně mě a Jany. Jak můžete vidět na fotkách níže, já jsem se cestou opravdu prošla a stíhala u toho pózovat na fotografy. Ve druhé kvalifikačce už se přitvrdilo a z ženského osazenstva se TOPu nikdo ani nedotkl. Výsledné skóre po kvaldě ukázalo, že s Janou další den ve finále zabojujeme o pohárová místa!

Ženské finále začalo v 16h druhého dne a diváci pro nás připravili nezapomenutelnou atmosféru! Já jsem si celý závod náramně užila, na Jane bylo vidět, že nebyla úplně ve své kůži a zahrála tam svoji roli nervozita.

Tak či tak, Klajda team získal stříbro a bronz do sbírky z Mistrovství České republiky dospělých ve sportovním lezení na obtížnost!

Finále natáčela Česká Televize, zde se můžete podívat, jaké že ty finálovky byly:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10289323197-horolezectvi/313297371183002-m-cr-v-lezeni-na-obtiznost/

 

Nejenom že na závěr proběhlo vyhlášení Mistrů a Mistryň ČR, zároveň bylo vyhlášeno celkové umístění v sérii všech Českých pohárů za rok 2013, kde Klajda team opět zaúřadoval.

Výsledky MČR:

  1. Edita Vopatová

  2. Iva Vejmolová

  3. Jana Vincourková

 

1. Martin Stráník

2. Ondřej Ďoubal

3. Tomáš Binter

 

Výsledky celého ČP:

  1. Jana Vincourková

  2. Tereza Svobodová

  3. Iva Vejmolová

 

  1. Tomáš Binter

  2. Roman Kučera

  3. Michal Rožek

 

Za Klajda team Iva Vejmolová

 

 

Ve Zlíně se 5.-6.9 konalo Mistrovství České Republiky dospělých kde rozhodně nechyběli ti nejlepší lezci z ČR.Závody byly rozděleny na dva dny.V sobotu byly kvalifikace a v neděli měli borci semifinále a pak následovalo jak ženské tak mužské finále.Jako vždy cesty ve Zlíně byly ušité jako na mě.První kvalifikace byla tak akorát těžká, prostě na rozlez ideální.Druhá cesta byla zdá se mi jen o vytrvalosti.Do finále nás postoupilo osm.V izolaci jsme měly skvělý podmínky na rozlez a dokonce i na občerstvení nezapomněli.Do finálovky jsem nastupovala jako poslední a docela se mi i zadařilo.V cestě jsem doplatila na obliny které mi moc nejdou.I tak jsem skončila na 3.místě se kterým jsem byla (docela) spokojená :).

Sponzoři:Tendon,Salewa,SBS,Klajda team.

Jana Vincourková

 

 

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún