Klajda.cz / Akce / Komplet nová boulderovka

Komplet nová boulderovka

Komplet nová boulderovka

 a s ní i další kolo DURO Boulder Cupu 2017. Na stěně najdete 47 "zbrusu" nových kvalifikačních problémů. Kvalifikace bude trvat od 7.2. do 7.3. 2017. POZOR každý pátek budeme několik boulderů sundávat a místo nich stavět nové! Šest nejlepších žen a šest mužů budou mít ve čtvrtek 9.3. 2017 v 18.00h finále. Na finále budou 4 bouldery na OS s časem 4 minuty.

Přesná pravidla budou ujasněna těsně před startem. Registrovat se můžete na recepci Dura, kde obdržíte kartu závodníka ( pravidla závodu viz níže ). Startovné je v ceně vstupu. Závodní kartu odevzdejte nejpozději v úterý 7.3. na recepci.

Pravidla závodu:

Na boulderovce najdete soutěžní bouldery s čísly. Během trvání závodu budou každý pátek (17.2. 24.2. a 3.3.) bouldery obnovovány tz. pár se jich sundá a pár postaví, proto sledujte novinky a choďte pravidelně, ať vám nic neunikne. Nové bouldery budou vyvěšeny na magnetické tabuli, kde se dozvíte zbývajíci informace o boulderech.

Do kolonky pokusy ( v kartě závodníka ) napište čárku za každý pokus (jako piva v hospodě). Na každý boulder máte neomezený počet pokusů, v případě že boulder vylezete např. na 5tý pokus, do kolonky TOP napíšete číslo 5. V případě, že v kolonce TOP nebude žádné číslo, bude se brát, že jste boulder nevylezli. Bouldery můžete lézt v libovolném pořadí.

Na začátku každého boulderu je štítek s obtížností a dalším popisem. Startuje se z chytů označených žlutými pásky a to z jednoho nebo dvou chytů. Konec boulderu je buď v jednom chytu , v tom případě musí chyt držet obě ruce po dobu minimálně dvou vteřin nebo končí ve dvou chytech a v tomto případě každá ruka drží jeden chyt ( opět po dobu minimálně dvou vteřin ). Topové chyty jsou označeny kartičkou TOP. 
Rozhodovat bude počet vylezených boulderů na počet pokusů.

3 nejlepší muži a ženy budou oceněny pěknými poháry!

Přibližná obtížnost boulderů:

Začátečník 3-5C FB
Lehký 5C-6A FB
Střední 6A-6B FB
Těžký 6B-6C FB
Mistr 6C+ FB a výše

Barevné označení:

Obtížnost Barva
Začátečník Žlutá
Lehký Zelená
Střední Modrá
Těžký Červená
Mistr Růžová

Příjďte si zazávodit, zaleze si opravdu každý!

Přejeme vám hodně štěstí, za Duro team Štěpa

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún