Klajda.cz / Akce / Duro Boulder cup 2016

Duro Boulder cup 2016

16.11.2016
Duro Boulder cup 2016

Boulderingové závody pro širokou veřejnost startují právě teď. Soutěž trvá od čtvrtka 17.11. do pátku 23.12. 2016. Šest nejlepších žen a šest mužů budou mít v úterý 3.1. 2017 v 18.00h finále.

Ve  finále vás budou čekat 4 bouldery na OS s časem 4 minuty. Bouldery  budou nastavěny po barvách na prázdné stěně. Přesná pravidla budou ujasněna těsně před startem. Registrovat se můžete na recepci Dura, kde obdržíte kartu závodníka, pravidla závodu viz níže. Startovné je v ceně vstupu. Závodní kartu odevzdejte nejpozději v pátek 23.12. na recepci.

 

Pravidla závodu:

Na boulderovce najdete soutěžní bouldery s čísly. Během trvání závodu budou soutěžní bouldery přibývat a celkový počet bude včas upřesněn ( 40-50 ). Nové bouldery budou vyvěšeny na magnetické tabuli, kde se dozvíte zbývajíci informace o boulderech.
Do kolonky pokusy, v kartě závodníka, napište čárku za každý pokus, „jako piva v hospodě“. Na každý boulder máte neomezený počet pokusů, v případě že boulder vylezete např. na 5tý pokus, do kolonky TOP napíšete číslo 5. V případě, že v kolonce TOP nebude žádné číslo, bude se brát, že jste boulder nevylezli. Bouldery můžete lézt v libovolném pořadí.

Na začátku každého boulderu je štítek s obtížností a dalším popisem. Startuje se z chytů označených žlutými pásky a to z jednoho nebo dvou chytů. Konec boulderu je buď v jednom chytu , v tom případě musí chyt držet obě ruce po dobu minimálně dvou vteřin nebo končí ve dvou chytech a v tomto případě každá ruka drží jeden chyt (opět po dobu minimálně dvou vteřin). Topové chyty jsou označeny kartičkou TOP. 
Rozhodovat bude počet vylezených boulderů na počet pokusů.
3 nejlepší muži a ženy budou oceněny pěknými poháry!

Přibližná obtížnost boulderů:

Začátečník 3-5C FB
Lehký 5C-6A FB
Střední 6A-6B FB
Těžký 6B-6C FB
Mistr 6C+ FB a výše

Barevné označení:

Obtížnost Barva
Začátečník Žlutá
Lehký Zelená
Střední Modrá
Těžký Červená
Mistr Růžová

Přijďte si zazávodit, zaleze si opravdu každý!

Přejeme vám hodně štěstí, za Duro team Štěpa.

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún