Klajda.cz / Akce / ČP V BOULDERINGU TEPLICE NAD METUJÍ

ČP V BOULDERINGU TEPLICE NAD METUJÍ

ČP V BOULDERINGU TEPLICE NAD METUJÍ

V rámci letošního 31. Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplici nad Metují se konalo 4. kolo Českého poháru v boulderingu.

 Na fesťák jsem přijela už ve čtvrtek a odpočinkové dny před závodem jsem trávila obcházením stánků, kterých tady bylo opravdu hodně, a nakupováním všemožných sladkostí a oblečení.

V kvalifikacích lezlo 20 holek jako obvykle na flash, ale na 5 bouldrů jsme tentokrát měly jen hodinu. Povedlo se mi s vypětím sil dát 2 topy a 2 zóny na moc pokusů, což mi naštěstí stačilo na postup do finále z posledního, osmého místa.

Finálové bouldry byly hlavně po obrovských oblinách a já jsem se v nich vůbec nehýbala, padala jsem hned na začátku. Byla to pro mě úžasná zkušenost a jsem ráda, že jsem objevila mou velkou slabinu, na které teď budu pracovat. Bouldr číslo 3 začínal skokem a končil průtlakem a přepadnutí do topu, takže i když jsem i tady udělala pár zbytečných chyb, k topu jsem se nakonec dostala a k mému velkému překvapení a radosti jsem si vybojovala čtvrté místo.

Závody měly suprovou atmosféru a moc jsem si je užila, líbil se mi doprovodný program a různé soutěže, kterých jsme se mohli účastnit v pátek a v sobotu, kde jsem například vyhrála Siláka Johna, závod ve šplhu na laně.

 

Katty Zachrdlová

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún