Klajda.cz / Akce / Big Wall Open 2014 - Iva 1. místo !

Big Wall Open 2014 - Iva 1. místo !

 Big Wall Open 2014 - Iva 1. místo !

 O víkendu 22.-23.2. proběhl v Praze na lezecké stěně BigWall závod Big Wall Open 2014. Nebyl to jen tak ledajaký závod. 

 V sobotu proběhla kvalifikace, která přilákala širokou veřejnost. Každý závodník si mohl vybrat, na které cestě chce začít lézt. Vybrat si mohl z těchto obtížností: 4, 5, 6, 7, 8-, 9- a 9+ UIAA. Pokud cestu vylezl bez odsednutí do topu, posunul se na těžší cestu, a tak takhle mohl postupovat až do nejtěžší připravené kvalifikační cesty 9+.

 Já jsem začínala na 7, kterou jsem vylezla, mohla jsem si tedy vylézt 8-, zabušit v 9- a dokončit svoji kvalifikaci v 9+. Z 21 startujících žen se na tuto obtížnost dostaly pouze 3 nejlepší: já, Veronika Peltrámová a Nelly Kudrová. Z 33 mužů se do nejtěžší kvalifikační cesty podívalo 7 nejnabušenějších borců. Pro ženy i muže to byly vždy stejné cesty, takže jsme se mohli porovnávat navzájem.Sobotní kvalifikace skončila před 16h a do nedělního semifinále vybrala 15 nejlepších žen a 23 nejlepších mužů. Jelikož si pořadatel dovolil udělit divoké karty, k těmto mužům byli nasazeni do semifinále ještě další 3 včetně Adama Ondry.

V neděli ráno kolem 10h vypuklo semifinále, které se lezlo stylem Flash. Tentokrát měly ženy svoji semifinálovou cestu ohodnocenou za 9- UIAA a muži ve stejném profilu, ale o něco těžší za 9/9+. Mně jediné se podařilo ženskou semifinálovou cestu vylézt, a tak jsem do odpoledního finále postupovala z 1.místa. U chlapů padly 3 topy, o které se postarali Kuba Hlaváček, Jirka Dragoun a Adam Ondra.

O několik hodin později odstartovalo finále, které se lezlo stylem onsight. Mně a Veronice Peltrámové se podařilo finálovkou ohodnocenou za 9/9+ vylézt až do TOPu. Díky mému výkonu ze semifinále jsem se celkově umístila na 1.místě. U chlapů nikoho nenechal na pochybách Adam Ondra, který dolezl ze všech chlapů nejdál a zaslouženě vyhrál.

Výsledky:

  1. Iva Vejmolová

  2. Veronika Peltrámová

  3. Eliška Vlčková

 

  1. Adam Ondra

  2. Jan Jeliga

  3. Kuba Hlaváček

Včetně tohoto vyhlášení proběhlo vyhlášení Hobby vítězů, kterými se stali vždy ti, kteří byli mezi prvními třemi pod „semifinálovou čárou k postupu za bránu do semifinále“. Dále byl vyhlášen nejstarší závodník, který letos dovrší 65 narozenin. A poháry získaly i 3 nejlepší týmy. Týmy bylo možné sestavit z 3 a více závodníků a počítali se pak 3 nejlepší umístění z celého týmu.

Tento typ závodu se uskutečnil v letech 2010, 2011 a letos v roce 2014. Já tento závod považuji za velmi vydařený, protože si každý dobře zaleze a má spoustu možností, jak se umístit, ať už se jedná o kategorii Elite, Hobby či Týmy, a získat tak nějaké pěkné ceny. Pokud Vás tento závod zaujal, můžete se na něj v příštím roce přihlásit! Chystá se totiž BigWall Open 2015!

 

Iva Vejmolová-Klajda team

 

 

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún