Klajda.cz / Akce / Betonový muž-žena 2015

Betonový muž-žena 2015

 Betonový muž-žena 2015

Na sobotu 20.6. 2015 byl naplánován již 4. ročník osmihodinového vytrvalostního lezeckého závodu, který pořádá lezecké centrum Klajda na venkovní betonové stěně u brněnské Olympie, v kategoriích muži, ženy a smíšené páry.

Předpověď počasí nezněla zrovna nejlépe, nicméně se na pomyslnou startovní čáru postavilo 28 lezců. Závod byl odstartován úderem desáté a nutno podotknout, že v poměrně vysokém tempu. Cesty padaly jedna za druhou a bodová konta jednotlivých dvojic se rychle plnila. Bohužel již po hodině od zahájení jsme byli nuceni kvůli silnému dešti závod přerušit.  
Po poradě se srážkovým radarem bylo pokračování závodu stanoveno na 13:00. Fronta se přehnala za slabých 90 minut. Polojasná obloha a mírný vítr se dokonale postarali o vysušení chytů. Doslova nic nebránilo plynule navázat. Tempo bylo ještě vyšší než dopoledne. A bylo také o co bojovat. Generální partner  La Sportiva věnovala do závodu věcné ceny za 30.tis. Kč, Salewa za 5.tis. Kč a Klajda připravila pro vítěze dárkové poukazy v souhrnné hodnotě 36.tis. Kč.
Dosti vyrovnaný souboj o příčky nejvyšší  se strhl v kategorii mužů. V konečném součtu byl bodový rozdíl mezi prvními třemi dvojicemi  pouhé dvě až tři vylezené cesty. To platilo rovněž mezi prvním a druhým místem v kategorii žen.
Lezci, podporováni nejen vydatnými porcemi čerstvého ovoce, ale i neustávajícím proudem muziky, se blížili k závěrečnému finiši. Osmnáctá hodina ohlásila konec závodu. Po sečtení bodů následovalo vyhlášení vítězů a předání cen.
Nezbývá než znovu pogratulovat výhercům, ale i ostatním závodníkům za úctyhodné výkony, poděkovat  partnerům - La Sportiva a Salewa za podporu a kamarádům za pomoc se závodem.

 

Za Klajda Team:                              Petr Smejkal

 

Kategorie mužů
Jméno:  body:
Martin Švec a Václav Skopec 776,8
Štěpán Volf a Michal Žůrek 760,4
Rišo Frohn a Vladimír Střílek 755,5
Peter Rašo a Martin Liška 735,6
Matěj Hořák a Václav Jarolík 634,3
Martin Jelínek a Miloš Ondráček 596,6
Tomáš Král   a Jindřich Rampas 345,4

 

Kategorie žen
Jméno:  body:
Helena Lipenská a Monika Jakubcová 531
Monika Borůvková a Lucie Šancová 520,6
Pavla Přichystalová a Alice Hubáčková 375,8

  

Kategorie párů
Jméno:  body:
Petra Růžičková a Michal Uhříček 631
Tereza Sekaninová a Martin Rybář 368,2
Michaela Botlíková a Karel Podmela 348,2
Jana Lognierová a Jakub Horák 287

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún