Klajda.cz / Akce / Aprílový pohár

Aprílový pohár

Aprílový pohár

Jak už vypovídá název článku, uskutečnil se další nominační závod pro dospělé, a to Český pohár v Lomnici nad Popelkou. 

Účast byla nižší než na předešlém závodě na Smíchově kvůli ne úplně vydařenému termínu v prodlouženém víkendu Velikonoc. Stěna v Lomnici je velmi specifická, 7m s převisy a stropem. Honza Zbranek si s cestami parádně vyhrál a nakonec to stálo za to!

Naše první ženská kvalifikační cesta byla lehká (7b), byl tam pouze jeden těžký krok, který bohužel vyřadil většinu závodního pole. Do topu jsem se dostala jen já a Eliška Vlčková. Druhá kvalifikační cesta už značně přitvrdila, protože byla zároveň první kvalifikační cestou mužů. Pro malé postavy byl začátek pěkným oříškem, bylo tam spousta natažených kroků. Nicméně jsem se prokousala až k topovým chytům, kde jsem selhala v posledním těžkém kroku-skoku. Ostatní závodnice popadaly níže, takže jsem do finále postupovala opět z 1.místa.
V pauze před uzavřením izolace jsme se s Adamem zajeli podívat na Prachov, kde jsem nikdy předtím nebyla. Nádherné, pohádkové! Doufám, že se tam brzy vrátím a vylezu si všechny skvosty, které mi Adam ukázal.
Ve 4 hodiny odpoledne vypuklo ženské finále. Šlo to celkem rychle, protože cesta byla silová a nebrala si s ničím ani nikým servítky. Já jsem se finálovkou prokráčela až do topu. Super pocit, nestává se to velmi často. Podle Honzy byla naše finálovka 7c+. Po nás nastoupili chlapi, kde nejlépe zalezl Tomáš Binter. 
HO Lomnice přichystal spoustu zajímavých cen. Hlavní výhra 13kg psích granulí, diplom s našemi fotkami z tohoto závodu, placatý pohár a pěněžní odměna. To vše k 20.letému výročí. Aprílový pohár probíhá každým rokem od roku 1995.

Finále natáčela Česká televize. Odkaz ZDE

Výsledky:

1.Iva Vejmolová
2.Gabriela Vráblíková
3.Eliška Vlčková

1.Tomáš Binter

2.Martin Jech
3.Jan Zíma

V neděli jsme si zalezli v Labáčku, bohužel v pondělí už nás počasí svojí sněhovou pomlázkou vyhnalo domů.

Iva Vejmolová-Klajda team

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún