Klajda.cz / Akce / 1.KOLO BOULDER OPEN CUP DURO SALEWA 2015

1.KOLO BOULDER OPEN CUP DURO SALEWA 2015

16.1.2015
1.KOLO BOULDER OPEN CUP DURO SALEWA 2015

Od pátku 16.1.2015 vás zveme na další boulderové závody pro širokou lezeckou veřejnost. Připraveno bude kolem 50 boulderů.

Soutěž trvá od pátku 16.1. do neděle 1.3. Šest nejlepších žen a šest mužů budou mít ve středu 4.3. v 18.00h finále. Registrovat se můžete na recepci Dura, kde obdržíte kartu závodníka ( pravidla závodu viz níže ). Startovné je v ceně vstupu. Závodní kartu odevzdejte nejpozději v neděli 1.3. na recepci.

Pravidla závodu:


Na boulderovce najdete soutěžní bouldery s čísly. Během trvání závodu budou soutěžní bouldery přibývat a celkový počet bude včas upřesněn. Nové bouldery budou vyvěšeny na magnetické tabuli, kde se dozvíte zbývajíci informace o boulderech.

Do kolonky pokusy ( v kartě závodníka ) napište čárku za každý pokus (jako piva v hospodě). Na každý boulder máte neomezený počet pokusů, v případě že boulder vylezete např. na 5tý pokus, do kolonky TOP napíšete číslo 5. V případě, že v kolonce TOP nebude žádné číslo, bude se brát, že jste boulder nevylezli. Bouldery můžete lézt v libovolném pořadí.

Na začátku každého boulderu je štítek s obtížností a dalším popisem. Startuje se z označených chytů barevnými štítky a to z jednoho nebo dvou chytů. Konec boulderu je buď v jednom chytu , v tom případě musí chyt držet obě ruce po dobu minimálně dvou vteřin nebo končí ve dvou chytech a v tomto případě každá ruka drží jeden chyt (opět po dobu minimálně dvou vteřin). Topové chyty jsou označeny kartičkou TOP.

Rozhodovat bude počet vylezených boulderů na počet pokusů.

Oceněni budou 3 nejlepší muži a ženy pěknými poháry!

Přibližná obtížnost boulderů:

Začátečník    3-5C FB
Lehký           5C-6A FB
Střední         6A-6B FB
Těžký           6B-6C FB
Mistr            6C+ FB a výše


Barevné označení :

obtížnost barva
začátečník žlutá
lehký zelená
střední modrá
těžký červená
mistr růžová

 


Příjďte si zazávodit, zaleze si opravdu každý! Přejeme vám hodně štěstí, za Duro team Štěpa

 

Klajda partneři

 Rock Pillars Beal
Asolo
Olympia - nákupní a zábavní centrum


Ocún